Nasze przedszkole

Nasze przedszkole działa od 2008 roku. Zawsze jest pełne uśmiechniętych dzieci. Dziś Dwujęzyczne Przedszkole Hilaris to część kompleksu edukacyjnego Passowska w skład, którego wchodzi Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Hilaris z oddziałem zerowym .

W Akademii w trzech niewielkich grupach wiekowych, liczących do 16 osób, przebywają dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Sześciolatki rozpoczynają naukę w oddziale zerówkowym w naszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej, również przy ulicy Passowskiej. Stoi za nami dwunastoletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi, wykwalifikowana kadra, bogate zaplecze, pozytywne opinie rodziców i uśmiechy dzieci.

hilaris-345

Naszymi pociechami codziennie zajmuje się zespół dyplomowanych specjalistów pedagogiki przedszkolnej, posiadających również dodatkowe specjalizacje z zakresu psychologii, logopedii, terapii zaburzeń, integracji sensorycznej, lingwistów, muzyków, sportowców oraz personelu pomocniczego.

W przedszkolu nasze pociechy spożywają 5 smacznych i zdrowych posiłków ? jadłospis przedszkolny powstaje przy współpracy z dietetykiem. Cztery z posiłków przygotowywane są w naszej kuchni, a dwudaniowy obiad z kompotem dowożony jest przez sprawdzoną firmę cateringową, specjalizującą się od lat w przygotowywaniu smacznych, domowych posiłków, nad którą nadzór sprawuje Sanepid.

Nasze przedszkolaki uczestniczą w różnorodnych zajęciach takich jak: codzienne zajęcia języka angielskiego , rytmika, logopedia, taniec, zajęcia dziecięcej matematyki według programu MathRiders, plastyka, nauka gry w szachy oraz zajęcia sportowe.  W naszym przedszkolu realizujemy podstawę programową MEN oraz rozszerzony program przedszkola. Nasi milusińscy mają także możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych i językowych uczestnicząc w zajęciach nauki gry na pianinie i skrzypcach oraz nauce języka niemieckiego.

Ponadto, nasze pociechy biorą udział w międzynarodowych projektach z udziałem obcokrajowców, przygotowują przedstawienia w języku polskim i angielskim, a także uczestniczą w koncertach, przedstawieniach, wycieczkach oraz specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tematycznych między innymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Święta Dziękczynienia czy Dnia Ziemi. Nasze przedszkolaki oczywiście również aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, co gwarantuje duży, bezpieczny teren, edukacyjna altana i własny kolorowy plac zabaw.

 

hilaris-353

To wszystko sprawia, że w naszym przedszkolu jest ciekawie, rodzinnie i bezpiecznie.