Hilaris Szkoła Podstawowa Szkoła Hilaris Godło Polski Hilaris

O naszym przedszkolu


Nasze przedszkole działa od 2008 roku. Zawsze jest pełne uśmiechniętych dzieci. Dziś Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Hilaris to część kompleksu edukacyjnego Passowska w skład, którego wchodzi Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Hilaris.

W przedszkolu Hilaris w czterech niewielkich grupach wiekowych, liczących do 16 osób( zerówka 18), przebywają dzieci w wieku 2,5 – 6 lat.

Stoi za nami czternastoletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi, wykwalifikowana kadra, bogate zaplecze, różnorodność zajęć dodatkowych, pozytywne opinie rodziców i uśmiechy dzieci.

Naszymi pociechami codziennie zajmuje się zespół dyplomowanych specjalistów pedagogiki przedszkolnej, posiadających również dodatkowe specjalizacje z zakresu psychologii, logopedii, integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, terapii TUS, terapii ręki, bajkoterapii, rytmiki.

W przedszkolu nasze pociechy spożywają 5 smacznych i zdrowych posiłków. Jadłospis przedszkolny powstaje przy współpracy z dietetykiem. Trzy z posiłków przygotowywane są w naszej kuchni, a dwudaniowy obiad z podwieczorkiem dowożony jest przez sprawdzoną firmę cateringową, specjalizującą się od lat w przygotowywaniu smacznych, domowych posiłków, nad którą nadzór sprawuje Sanepid.

Nasze przedszkolaki uczestniczą w różnorodnych zajęciach takich jak: codzienne zajęcia języka angielskiego, rytmika, logopedia, taniec, zajęcia dziecięcej matematyki, plastyka, kodowanie na dywanie, plastyka, Trening Umiejętności Społecznych, kuchcikowo, sport oraz zajęcia z psychologiem.  W naszym przedszkolu realizujemy podstawę programową MEN oraz rozszerzony program Dwujęzycznego Przedszkola Hilaris. Nasi milusińscy mają także możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych i językowych uczestnicząc w zajęciach nauki gry na pianinie oraz nauce języka hiszpańskiego.

Ponadto, nasze pociechy pod okiem wykwalifikowanej Kadry przygotowują przedstawienia w języku polskim i angielskim, a także uczestniczą w koncertach, przedstawieniach, wycieczkach oraz specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tematycznych między innymi z okazji Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Świąt Wielkanocnych, Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Nasze przedszkolaki oczywiście również aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, co gwarantuje duży, bezpieczny teren, edukacyjna altana i własny kolorowy plac zabaw.

To wszystko sprawia, że w naszym przedszkolu jest ciekawie, rodzinnie i bezpiecznie.