Hilaris Szkoła Podstawowa Szkoła Hilaris Godło Polski Hilaris

Angielski codziennie


Uczenie języka angielskiego to nasza pasja, dlatego ciągle się doskonalimy i szukamy nowych metod i inspiracji, a nasze wieloletnie doświadczenie i efekty naszych uczniów pokazują, że naprawdę wiemy, jak skutecznie i ciekawie uczyć języka angielskiego. Owocem naszych poszukiwań, inspiracji oraz wieloletniego doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego jest program realizowany Niepublicznym Dwujęzycznym Przedszkolu Hilaris.

Języka angielskiego w naszym przedszkolu uczymy wielotorowo, odwołując się do wielu doświadczeń dziecka.

1. Przede wszystkim realizujemy materiał pełen bajkowych opowieści bohaterów, wpadających w ucho piosenek oraz rymowanek, atrakcyjnych multimediów i aplikacji.

2. Asystujemy językowo w bliskich dziecku czynnościach, np. podczas pracy plastycznej, oraz miejscach, np. na placu zabaw czy w łazience. Nazywamy po angielsku miejsca, czynności, przedmioty i uczymy się, jak reagować na polecenia w języku angielskim, oraz jak komunikować się w sposób adekwatny do wieku dziecka.

3. Uczymy angielskich wierszyków i piosenek okolicznościowych.

4. Realizujemy w języku angielskim elementy programu przedszkola, czyli podstawy programowej, np. zagadnienia dotyczące pór roku, liczb, a nawet hodowli roślin.

5. Raz w tygodniu czytamy książkę po angielsku.

6. Słuchamy piosenek w języku angielskim

7. Organizujemy angielskie dni tematyczne takie jak Apple Day czy Christmas.

8. Wystawiamy przedstawienia w języku angielskim.

9. W przyjaznej atmosferze włączamy ćwiczenia przygotowujące do egzaminów Cambridge na poziomie Starters.

Dziecko uczy się języka angielskiego w naszym przedszkolu w sposób naturalny, czerpiąc z tego niewypowiedzianą radość. Dzięki słuchaniu płyty utrwala poznane słownictwo oraz struktury zdaniowe, co sprawia, że zapadają one głęboko w pamięć i są przywoływane w komunikacji nawet po wielu latach. Ważne jest też, że dziecko uczy się poprawnej wymowy wtedy, kiedy rozwój mózgu jest jeszcze na tyle plastyczny, by nauczyć się dźwięków obcego języka w sposób dosyć precyzyjny i wierny.