Hilaris Szkoła Podstawowa Szkoła Hilaris Godło Polski Hilaris

Taniec


Tak jak śpiewać każdy może, podobnie i tańczyć. Prowadzone przeze mnie zajęcia są przede wszystkim przestrzenią na kontakt z muzyką i rytmem w otoczeniu dziecka i w Jego ciele. Priorytetem jest tu dobre samopoczucie samych tańczących i poznawanie możliwości swojego ciała. Kolejną- nie mniej ważną kwestią jest kształtowanie dobrej relacji młodego człowieka ze swoim ciałem i z innymi uczestnikami znajdującymi się obok.
Na zajęciach tanecznych pojawiają się krótkie choreografie, czyli praca odtwórcza ale w dużej mierze to dzieci same ilustrują muzykę ruchem- czyli zajęcia przyjmują charakter tańca intuicyjnego.
Muzyka, która nas prowadzi, to utowory z całego świata. Podróżując (zarówno po kraju jak i poza jego granicami) gromadzę doświadczenia muzyczne po to, by potem wplatać ich elementy do zajec z dziećmi.
W swoich zbiorach mam również niemała liczbę gadżetów, które niejednokrotnie pomagają dzieciakom w ekspresji ruchowej.
Moją pomocnicą w prowadzeniu zajęć jest Jaśmina- młoda samica flaminga, która przychodzi na zajęcia do dzieci, zeby od nich nauczyć się tańczyć. To jest jej marzeniem i jak "sama" twierdzi"- nikt tak jak one nie potrafi bawić się muzyką!
Zajęcia taneczne mają swój schemat- powitanka rytmiczna, rozgrzewka, główny temat zajęć i relaksacja (masażyki, rozciąganie itp.)